EN

נעמה קליימן

PHOTO IS:VOICE

לחברה טובה יותר בשפת בצילום

שפת הצילום, שפה אוניברסלית, חוצה תרבויות ומגדרים, מובנת לכל מאפשרת יצירת גשר של הקהילות המוחלשות בחברה אל הכלל. פוטוויס ישראל מניעה באמצעות שפת הצילום לשינוי חברתי חיובי ביחס החברה אל הקבוצות המוחלשות שבה, מחזקת את הדימוי העצמי של כל אחד מחברי הקבוצה את עושרם הפנימי ואת קשריהם עם המשפחה.

התוכנית מיושמת על בסיס האמונה שלכל אדם בחברה הזכות להציג את עצמו, לשקף את עולמו לסביבה ולומר את דברו באופן ישיר ובלתי אמצעי. זו תוכנית ייחודית בה מתנדבים מקנים למשתתף ו/או לקהילה את הכלים בשפת הצילום כדי לממש אמונה זו. מתנדבינו פועלים ב – 60 קהילות מדימונה בדרום ועד קרית שמונה בצפון : בבתים חמים, מקלטים ופנימיות של נוער ושל נשים בסיכון, אנשים עם מוגבלויות, באוכלוסיות על הרצף האוטיסטי,  בשכונות מצוקה ובחינוך המיוחד. תוכנית ההכשרה מקנה למתנדבים את המיומנויות, הכלים והכישורים המקצועיים הנדרשים על מנת שיוכלו להקים ולהנחות קבוצה בקהילה ובכדי שיוכלו להביא לידי ביטוי את יכולותיהם ולהשמיע את קולם בשפת הצילום.
חברי Photo is: voice פעילים חברתיים, מתנדבים ואנשי מקצוע בתחום הצילום, הארגון והחינוך המיוחד ובעלי ניסיון במתודולוגיה של Photo Voice.
הבמה: פסטיבל הצילום – אירוע צילום בינ"ל בישראל ובו משולבים זה לצד זה תערוכות של צלמים מקצועיים מהארץ ומהעולם ותערוכות של חברי הקהילות השותפות לנו Photovoice – Israel. עד היום הצגנו מעל 50 תערוכות שצולמו ע"י 50 קהילות שותפות ו 750 בני נוער ומבוגרים מקהילות אלו. 150,000 מבקרים נחשפו לתערוכות אלו, למסרים החברתיים , ליכולות הטמונות בקהילות אלו. 250,000 שקלים גויסו ע"י חלק מהעמותות באופן ישיר בפלטפורמה שסיפקנו להן בפסטיבל לעניין זה.

מתוך פרויקט Photo is:Voice, מכתב מהורים לדנה הגרה בבית מוגן של עמותת עמיחי:
"אין בפינו מילים כדי להודות לנאוה הברמן, מתנדבת מטעמכם, בחורה מקסימה ונעימת הליכות, אשר הגיעה לדירה פעם בשבוע ולימדה כמה בנות את רזי הצילום. הסובלנות, האהבה וההבנה שלה, הובילו את המיזם שלכם לתוצאות מדהימות. יש לציין שאף לא אחת מהבנות החזיקה מצלמה מימיה, הכל היה זר להן ושונה ובכל זאת נאוה הצליחה ללמדן להחזיק מצלמה, להתבונן על חפצים, אנשים, נופים ובכלל כיצד למקד את המצלמה ולהוציא ממנה תמונות נפלאות ויפות.. דנה צילמה בהתלהבות וחיכתה לכל מפגש בכיליון עיניים. העשייה הזאת גרמה לה להיות עצמאית, פיתחה לה את הדמיון והסבה לה הנאה מרובה. רגע השיא היה בפסטיבל הצילום הבינ"ל שבו הוצגו התמונות. אין מילים אשר יכולות לתאר את ההתרגשות והגאווה שאחזה בכולנו כשראינו את התמונות בתערוכה. "בעזרתכם, גם הבנות שלנו יכולות" .
עמותת פלטפורמה ונאווה הברמן הציגה בגאווה את התהליך כולו ואת שלביו עד לתערוכה עצמה בפני באי הפסטיבל. כולנו שם בכינו מהתרגשות ומאושר, התהלכנו "כטווסים" ליד התמונות והראינו לכולם כמה הבנות שלנו הן בעצם כמו כולם ושעם הדרכה, שימת לב וסבלנות אין כץ, אין גבול ליכולת שלהן.
האמונה שלכם בעשייה הברוכה עם אוכלוסייה מיוחדת נתנה לנו את ההרגשה שאפשר לחיות בשוויון עם השוני ושאין דבר העומד בפני הרצון. יישר כוח על פועלכם, עלו והצליחו והנחילו את מורשתכם לאחרים גם בעתיד.
בברכה ובהוקרה רבה, משפחת עוזר.״

בואו להיות מתנדבים

בית עמיחי

הוסטל מקום אחר

"הסיפור שלי"

מבקשי מקלט

משפחת צבעוני הכפר הירוק

עלה נגב – נחלת ערן

מתנ״ס שיקגו לוד

מרכז חינוכי גהה

בית ספר רננים לחינוך מיוחד

בית חם עמותת יחדיו

עמותת אנוש